Najmodniejsze sznurkowe firanki makarony z koralikami

Inspiracji podczas aranżowania wnętrz poszukujemy w wielu źródłach. Przede wszystkim są to sklepy tematyczne, kolorowe czasopisma, katalogi oraz Internet. Rzadko natomiast, pytamy o zdanie i zarazem prosimy o pomoc ciocię, babcię itp. Tradycyjne formy firan, które z pewnością by nam poleciły, zostały bowiem wyparte przez ich nowocześniejsze formy. Koronkowa, biała firanka nie jest już tkaniną, która zdobi okna naszych mieszkań. Wiele innych, ciekawszych rozwiązań sprawia, że pochylamy się ku nim. Jednym z nich są sznurkowe firany makaronowe, które w każdym pomieszczeniu odnajdą się w swojej roli.

Okienne zdobienia makaronowe w niczym nie przypominają znanych nam firanek. Są bowiem jednym z najbardziej nietypowych i oryginalnych odpowiedników firan, z którymi dotychczas mieliśmy do czynienia. Jak sama nazwa wskazuje, nie są one jednoczęściową tkanina, ale wręcz odwrotnie- składają się z całej masy jednolitych lub fantazyjnie wykręcanych sznurków, zaczepionych na specjalnej, szerokiej taśmie. Nie są one jednak połączone ze sobą, ale luźno opadają w dół tworząc wodospad .

Sznurkowe firany makaronowe są tak dekoracyjne i niepowtarzalne, że występują solo. Zasłony są zbyteczne, gdyż bez względu na to, jak ładne by były, nie będą współgrać z taką firanką, ale będą wręcz zakłócać ich harmonię. Firanki makaronowe mogą występować w najprostszej wersji aczkolwiek, często towarzyszą im ozdoby. Ich obecność dodatkowo wyklucza obecność na oknach jakichkolwiek zasłon. Sznurkowe firany makarony z koralikami są wspaniałą alternatywą podczas urządzania wyrazistego salonu czy klimatycznego pokoju nocnego. Z pewnością bowiem, dzięki takim właśnie elementom ożywią surowe wnętrza, wzbogacą je kolorem i formą, a przede wszystkim wniosą powiew nowoczesności. Niemniej jednak, tego typu firanki idealnie sprawdzą się również w pokoju naszego dziecka, który przecież także musi być wyjątkowy i przytulny.

Zazwyczaj, kwestia tego, jak powstają nowoczesne firanki w dużej mierze pozostaje dla nas tajemnicą aczkolwiek, w tym przypadku jest inaczej. Wszystko mamy bowiem wyłożone jak na tacy: taśma, sznurki, koraliki lub inne ozdoby- proste wykonanie, a mimo to efekt końcowy robi mocne wrażenie. Tak czy owak, sposób szycia czy tworzenia firanek jest nam obojętny. Najważniejsze przecież jest to, aby spełniały one swoje funkcje estetyczne i użytkowe. Ot’ cały sekret.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-efiranki-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutd in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367